SEO märksõnade analüüs koos tegevusplaaniga

Sinu kodulehe või e-poe praegust leitavust arvestav SEO märksõnade analüüs koos tulevikku arvestava tegevusplaaniga.

Milleks märksõnade analüüs?

Kui soovida SEO kui turunduskanal tööle panna, on selleks esimene samm märksõnade analüüs ehk saada ülevaade erinevatest sõnadest ja sõnastustest, kuidas potentsiaalsed kliendid otsingumootoritest antud ettevõtet, teenust või tooteid tegelikult otsivad.

Märksõnade analüüs on vajalik selleks, et saada ülevaade märksõnadest, mida potentsiaalsed kliendid otsingumootoritest otsivad.

Ülevaate alusel saab märksõnu prioritiseerida – mida igaühega edasi teha ja millega tegeleda esimesel võimalusel, millega võib tegelda natuke hiljem.

Eriti kui olla pikemalt oma valdkonnas “sees” ja jälgida asju oma valdkonna eksperdi pilguga, võib tunduda loogiline kasutada ühte sõnastust.

Samas inimesed, kes valdkonnaga tihti kokku ei puutu, otsivad internetist infot ja ka sinu toodet-teenust tavaliselt palju erinevamates sõnastustes ja see võib üllatada, kuidas.

Mis saab edasi?

SEO märksõnade analüüs ei piirdu ainult tabeliga, milles on märksõnad ja otsingumahud. 

Lisan sinna veel olulist infot, mis aitab mõista praegust leitavust, otsitavaid märksõnu, loogikat antud valdkonnas ja nende hulgast prioriteete valida.

Tegevusplaani alusel on edasine lihtne

Koos märksõnade ülevaatega valmib tegevusplaan kas sisukalendrina või detailsema juhendina, milles on järgmised tegevused samm-sammult ette kirjutatud.

Järgmised tegevused on enamasti:

  • Olemasoleva sisu kohendamine vastavalt märksõnadele ja teistele kaasnevatele juhistele
  • Märksõnadega leitavuseks vajaliku sisu loomine, kui seda veel ei ole

Nii saab analüüsijärgselt tegeleda SEO märksõnu puudutavate asjadega võimalikult efektiivselt ja tulemuslikult.

Mis on SEO märksõnade analüüsi hind?

Märksõnade analüüsi hind kujuneb antud valdkonna  ulatuslikkusest ja sisendite koostamise arvust, mahust ning detailsusest.

  1. Kui palju olemasolevat materjali on vaja üle vaadata ja mis on hetkel leitavate märksõnade maht
  2. Kui palju on kõiki otsitavaid märksõnu vaja üle vaadata ja nendega töötada
  3. Kui palju sisendeid on vaja tegevusplaaniks koostada
  4. Missugust ülevaadet vajad märksõnade analüüsi kokkuvõtteks. Kas seejärel on vajalik SEO sisu loomise pisikoolitus? Kas on vajalik mingi info kokku panek veebi arendajatele?

Tegu on projektitööga, mille raames saad ülevaate kõigist sulle olulistest märksõnadest ühes keeles ning tegevuskava, mida nendega edasi teha.

Tegeledes SEO märksõnadega ühe korraga ja põhjalikult, võimaldab saadud plaan sul kasvada kordades kiiremini, kui näiteks igakuise väikeses mahus SEO teenuse korral.

Mõned korduma kippuvad küsimused vastatud

Kas optimeerimisel on oluline lisada lehele palju erinevaid märksõnu?

Lehele mitmete erinevate märksõnade lisamine ei ole vajalik.

Otsingus tulevad reeglina välja leheküljed, mis keskenduvad ühele läbivale teemale ehk sama otsingutähendusega märksõnadele.

Kas SEO pluginas on tähtis tulukesed roheliseks saada?

Ei ole, sest SEO pluginad ei seostu ajakohaselt Google’i algoritmide ega otsingutulemustega.

Mingil määral kahjuks on SEO plugina näitamine osa enamikest SEO koolitustest kohe alguses ja et koolitusel on tavaliselt ka palju muud infot, jääb paremini meelde alguse poole räägitu ehk SEO pluginat puudutavad teemad.

Kas märksõnade analüüs aitab Google’is esimeseks?

Google’is esimeseks saamine eeldab rohkemat, kui ainult märksõnade kasutamine. 

Ainult märksõnade tegevusplaanist võib aidata, kui tegeleme väiksema konkurentsiga märksõnadega ja märksõnadega tegelemise hetkeks on kodulehe või e-poe tehniline SEO ja veebi väline SEO korras.