Kas brändi uuendades peaks vana domeeni alles jätma?

Kas brändi uuendades peaks vana domeeni ehk vana veebiaadressi alles jätma?

Selle küsimuse juurde jõutakse tihti oma kodulehte või e-poodi ümber brändides, mille hulka kuulub ka uus nimi.

SEO mõistes on väga mõistlik jätta eelmine domeen endale alles ja suunata see 301-ga ehk suunamisega, mida robotid arvestavad püsivaks, oma uue nimega aadressile.

Miks?

Põhjus on lihtne.

Kogu SEO väärtus ehk SEO autoriteet on kaudselt seotud domeeniga, millel omakorda asuvad märksõnadele optimeeritud leheküljed.

Kui vanast domeenist loobuda, kaob võimalus sealt uuele äsjaloodud domeenile linke ja koos sellega ka SEO autoriteeti suunata, mis aitaks uue aadressi lehekülgi märksõnadega kõrgemale.

Uuel veebiaadressil asuv uue nimega koduleht või e-pood hakkab eraldiseisva veebiaadressina SEO autoriteeti koguma nullist, mis võtab reeglina aega 3-12 kuud. Selle perioodi lühendamine sõltub otseselt SEO optimeerimise ja välislinkide hankimise kiirusest.

 

4 põhjust jätta vana domeen endale alles

  1. Pikendamata domeen läheb domeenioksjonile ning sealt võib selle endale osta juba konkurent.
  2. Uus koduleht või e-pood, uuel aadressil, hakkab SEO autoriteeti koguma nullist. See tähendab, et sõltuvalt sihtturult ei tule uuel aadressi asuva veebi leheküljed oma märksõnadega välja mitme kuu jooksul. USA suunal võime rääkida 6-12 kuulisest otsingukülastuste kaotamisest, Eestis natuke lähemast perioodist.
  3. Domeeni enda kontol hoidmine maksab ainult umbes 10 raha aastas. See ei peaks kindlasti olema põhjus domeenist loobuda.
  4. Domeeni alles hoidmine ei vaja regulaarsemat haldust kui aasta või mitme tagant perioodi pikendamine.